Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. Forklift Kiralama Nedir, Ne İşe Yaramaktadır?

Forklift Kiralama Nedir, Ne İşe Yaramaktadır?

Forklift, ağır yükleri bir yerden başka bir yere taşıyabilmek için kullanılan ağır araçlardır. Genellikle depolama, stok yapma, istifleme ve inşaat işlemleri için kullanılan forkliftler, sağlam yapısı ve kullanışlı özellikleri ile çok sık tercih edilen bir makinedir. Yapılan işin mahiyetine göre farklı çeşitlerde kullanılabilen bu araçlar, yükleri belli bir süre içinde emniyetli olarak yükleme, kaldırma ve boşaltma becerisine sahiptirler.

2. Forklift Kiralama Nedir, Avantajları Nelerdir?

Forklift Kiralama Nedir, Avantajları Nelerdir?
Günümüzde forklift araçlar; yüksek satış bedeli sebebiyle daha çok kiralama yapılarak temin edilmektedir. Forklift kiralama şirketlerinden günlük olarak bile temin edilebilen bu araçlar, uygun kiralama ücreti ile de birçok şirket tarafından beğeni ile tercih edilmektedir. Satın alma yerine ikinci el olarak tercih edilebilen bu araçlar, yüklü ödeme yerine düşük kiralama ücreti ile firmalara nakit avantajı sağlamaktadır. Satın alma ile yerine tercih edilen forklift kiralama işlemlerinde, satın almada ödenecek ücretin başka alanlara yönlendirilmesi ile şirket sermayesi daha verimli yönetilebilmektedir.
Bu sayede operasyonel forklift kiralama işlemlerinde şirket sermayesinden toplu çıkış olmaz, bu paralar daha verimli işler için kullanılabilir. Bunun yanı sıra forklift kiralama ile maliyetler sabitlenir, düzgün bir şirket bütçesi oluşturulur. Ayrıca kiralık forklift ödemeleri şirket bilançosunda görünmediğinden şirket faaliyetleri bu durumdan olumsuz etkilenmez. Bu araçları kiralayarak yeniden değerlendirme, amortisman ve finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmazsınız.
Muhasebe açısından önemli avantajlar sağlarsınız. Bunlara ek olarak; kiralık forklift araçları için bakım, onarım, trafik sigortası, muayene gibi birçok zorunlu işlemler ile uğraşmadığınızdan hem zamanınız hem de paranız sizde kalacaktır. Ayrıca vergi avantajı da sağlayan forklift hizmetleri ile daha az KDV ödersiniz.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. ramazandilek38@hotmail.com